Paul Walkers garage er til salg

8. maj 2014
|
Videoer

Fast and the Furious-skuespilleren Paul Walker efterlod sig en garage fuld af eksklusive biler, og iflg. TMZ.com er de nu til salg.

Paul Walkers navn vil dog ikke blive brugt til promovering af bilerne. Dette sker bl.a. fordi man ikke vil presse priserne op pga. hans navn bliver nævnt, når endda ikke længere er i live.

Matt Farah som var en af Paul Walkers venner optog en video, hvor han viser rundt i den fornemme garage, og nu kan du også se de mange biler, der nu er kommet til salg.

Der er omkring 30 biler til salg, hvilket inkluderer både BMW’er, Audi’er, nogle Mustangs og nogle Porscher.

Bilerne vil ikke blive solgt på diverse bildatabaser, men derimod til private med rigeligt i sparebøssen.

Bilsektionen er Danmarks digitale bilmagasin.

Har du spørgsmål eller en god historie, så er du velkommen til at kontakte os på: info(@)bilsektionen.dk.
  • NYHEDER
  • GUIDE
  • TEST
  • VIDEN
  • MÆRKER
Copyright © 2024 Bilsektionen.dk ApS - CVR 42597155 | Ny hjemmeside af Højvig Group