BMW M2 gjort endnu sprødere med M Performance dele

4. november 2015
|
Bilmærker, BMW

Den nye BMW M2 er klar til sin premiere, og ved denne uges SEMA show vil den endda blive vist iført M Performance dele, og så ser den i forvejen indbydende lille sportsvogn endnu mere forførende ud i vores øjne.

Messen SEMA bliver holdt i Las Vegas og BMW M2’eren i M Performance dele får desuden også selskab af storebroderen M4 i M Performance.

M Performance delene har ikke noget med tuning eller højere ydelse at gøre. Der er udelukkende fokuseret på styling og bedre aerodynamik. Og ja, bilen har fået en hel del mere attitude.

Se blot BMW M2 med M Performance her:

BMW M4 med M Performance:

Flere detaljer om BMW M Performance delene til M2’eren bliver dog først meldt ud til foråret 2016. Har man en M4’er er performancedelene allerede tilgængelige fra januar 2016.

Bilsektionen er Danmarks digitale bilmagasin.

Har du spørgsmål eller en god historie, så er du velkommen til at kontakte os på: info(@)bilsektionen.dk.
  • NYHEDER
  • GUIDE
  • TEST
  • VIDEN
  • MÆRKER
Copyright © 2024 Bilsektionen.dk ApS - CVR 42597155 | Ny hjemmeside af Højvig Group